Základní škola

První zpráva o učiteli a jednotřídce v naší obci je z roku 1776. Budova staré školy byla slavnostně otevřena 22. října 1881. V roce 1970 byla dostavěna a zprovozněna budova nové školy. Od této chvíle obecně platí, že ve staré budově je školní jídelna, družina a třídy 1. stupně a na nové budově se nachází zbytek ročníků i s odbornými učebnami. Obě budovy jsou vzájemně propojeny skleněnou chodbou. Všechny třídy jsou vybaveny novými žákovskými stoly a židličkami, většinou výškově stavitelnými. Máme k dispozici interaktivní tabule, dvě počítačové učebny, žákovské tablety i široký výběr sportovních pomůcek.

Jsme úplnou školou s 1. až 9. ročníkem. Nemáme přeplněné třídy, můžeme se dětem věnovat individuálně. Děti se u nás znají napříč všemi ročníky a vzájemně spolupracují. Na škole funguje celá řada kroužků, ve kterých si děti rozšíří své dovednosti. Samozřejmostí je také práce s nadanými žáky formou jejich přípravy na okresní i krajské soutěže, ale také příprava žáků na přijímací zkoušky na střední školy.

Výborně probíhá spolupráce se Spolkem Hořepnicko, což pro rodiče žáků i je samé znamená finanční pomoc na akce, které pro žáky organizujeme během školního roku.

Součástí ZŠ je mateřská škola, která má sídlo na klidném místě v Hořepníku. Její součástí je velká zahrada s dětským hřištěm a sportovním areálem na dosah.

Snažíme se každoročně školu posunovat v duchu názvu našeho školního vzdělávacího programu „Každým rokem o krok dál“.

loader Načítám...

Projekty a partneři

Fond Vysočina
LOKOMOCE - pohyb jako prevence