Projekt Lokomoce

Naše ZŠ i MŠ je pro projektu zapojena již druhým rokem.

PLÁNOVANÉ VYŠETŘENÍ JE PŘESUNUTO ZATÍM NA NEURČITO.

Projekt  LOKOMOCE  byl zahájen na podzim roku 2014.   Lokomoce je tým medicínsky vzdělaných a systematicky se vzdělávajících odborníků. Cílem projektu je zlepšit pohybovou úroveň naší populace již od nejmenšího dětského věku. Vrátit do školek pohyb, aby i dnešní děti, které ho mají mnohem méně, než měli jejich rodiče, si v dnešním přetechnizovaném světě vytvořili a pak i udrželi správné pohybové vzory, návyky, a především správné držení těla!
Projekt je již druhým rokem realizován v mateřských školách – kde s dětmi denně systematicky cvičí proškolení pedagogové. Toto každodenní cvičení  potencuje u dětí  jejich psychomotorický vývoj, rozvíjí kreativitu, zlepšuje kondici a koordinaci a posiluje imunitní systém. Zaměřujeme se na vadné držení těla, poruchu klenby nožní, kterou má díky nedostatku pestré pohybové aktivity 80 -90 %! dětí.  Z nedostatku pohybu se  zhoršuje zdravotní stav naší populace a tím se zvyšují náklady na zdravotní péči. Máme spolupráci v několika krajích republiky: Jihomoravský, Vysočina, Moravskoslezský, Středočeský a dále se chystá spolupráce ve Zlínském kraji. V současnosti s námi spolupracuje přes 35 školek a očekáváme po prezentaci v dalších krajích nárůst do konce letošního roku na 60  organizací. Budeme rádi, když budeme moci náš projekt prezentovat i u Vás.
Formou  akreditovaných workshopů  a cvičení učíme zdravému pohybu bez bolestí, edukujeme rodiče, pedagogy, ostatní lékaře, ale i laickou veřejnost. Chceme, aby byli lidé za své zdraví zodpovědní, znali své tělo, chápali jeho zákonitosti a uměli s ním zacházet.

Jak to probíhá?
Děti denně ve školce cvičí rozděleně dle věku (pokud je to možné). Na cvičení se převlékají (hygiena, volnost při pohybu, trénink koordinace, a jemné motoriky), cvičí bosy. Většina MŠ zařazuje cvičení před ranní svačinou. Doba cvičení je 20-30 minut.

Podívejte se na reportáž ČT o školce v Ivani, která již nějakou dobu spolupracuje a každodenně cvičí: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2823773-bolestmi-hlavy-a-zad-trpi-uz-deti-ve-skolce-muze-za-spatne-drzeni-tela-a-malo-pohybu?fbclid=IwAR1NkxxBa8ZqwLC0DDnISD56dySxEcOcmUzNgwAqNJB5a7gdjjGpKaf8-RE

Reportáž, která proběhla na TV Barandovhttps://www.barrandov.tv/video/131467-nase-zpravy-21-7-2018   je to stopáž: 29:50

Další info na našich webových stránkách: www.lokomoce.eu