Třeboňskem na kole 2019

Termín: pondělí 27. až čtvrtek 30. května

Počasí nám úplně nepřálo, ale nakonec jsme si splnili vše, co jsme si naplánovali. Pondělní hezké počasí jsme využili k návštěvě rybníka Rozmberk, najeli jsme 64 kilometrů. V úterý nebyla předpověď zrovna pěkná a tak jsme rovnou vyrazili mikrobusem a auty do solných bazénů v Gmundu, hned vedle Českých Velenic. Navečer pár nadšenců vyrazilo na zmrzlinu do Chlumu u Třeboně, celkem 14 km na kole, z toho poslední cca 2 km v pěkném dešti. Středa celá propršela, a tak následovat přesun auty do Třeboně – Dům přírody Třeboňska, muzeum Štěpánka Chelčického, Schwarzenberská hrobka. Navečer se počasí začalo umoudřovat a tak opět skupinka nadšenců vyrazila na rozvodí Lužnice – Nová řeka a k pískovně, celkem cca 28 km. Pěkné čtvrteční počasí nám umožnilo objet Svět, je to jen z cestou z Majdaleny a zpět cca 44 km, kdo by jel z Třeboně, bude to mít kratší.

Moc děkujeme panu J. Kalfeřtovi za dopravu dětí tam i zpět a také Agrodamu s.r.o. za dopravu kol. Moc nám tím pomohli.

Fotky goole…