odpoledne s rodiči ve školce

Ve středu 12. října přišli na do školky předškoláci ještě znovu odpoledne a to i se svými rodiči, protože společně zdobili vlastní desky a vyplnili první list „o mně“ a rodiče se podívali na založený list/obrázek za září, které dítě vybralo, že se mu nejvíce povedlo.

Tyto desky/šanon si letos založili předškoláci, které jim budou sloužit jako výběrové portfolio. Sběrné a diagnostické vedeme s dětmi v MŠ již nějakou dobu, ale toto jsme začali letos a zatím pouze u předškolních dětí. Výběrové portfolio je na iniciativě dítěte, neboť si do něj ukládá materiály, které vybírá ze sběrného portfolia a je s nimi spokojen. Jednou za čas si děti donesou desky domů a splní zadaný úkol. O podzimních prázdninách měly děti desky doma poprvé a vypracovaly pracovní list k právě probíranému tématu (drak: barvy a geometrické tvary). Se shromážděnými materiály v tomto portfoliu nadále nikdo nepracuje, slouží dítěti k rozvoji sebepoznání, sebehodnocení a uvědomění si vlastních studijních pokroků.

Tvořivé odpoledne s rodiči jsme si všichni maximálně užili a sblížili jsme se:-) Dali jsme si bábovku, křupky, džus a pořádně se společně zasmáli!!! Děkujeme:-)