Deváťáci prvňákům

„Dobrý den, dobrý den dneska máme krásný den.
Dobrý den, dobrý den dneska si to užijem.“

To si v pátek 9. září ráno zpívali žáci 1. třídy a den si opravdu užili díky našim deváťákům, kteří pro ně připravili zajímavé aktivity na několika stanovištích.
Přišli si pro naše nejmenší a dovedli je do dílen, kde za jejich pomoci řezali pilkou lať a zatloukali hřebíky. Společně jsme rovněž zavzpomínali na to, jaké to bylo, když jsem měla nynější deváťáky jako třídní učitelka v 1. třídě, a také na to, kteří deváťáci připravovali podobné dopoledne pro ně.
Poté pokračovali do tělocvičny. Tam museli prvňáčci nejprve prolézt tunelem, který již znali z přípravného kurzu, vstřelit míč do branky, udělat kotrmelec, proběhnout slalom, přeběhnout lavičku, přelézt švédskou bednu a trefit se do basketbalového koše.
Na třetím stanovišti je čekala sladká odměna – ještě teplý puding, který si mohli ozdobit různými druhy ovoce, pan učitel Radek Klika jim vše ozdobil šlehačkou a čokoládovou polevou s barevnou posypkou navrch. Prostě pohár jak z cukrárny. Misky byly během chvilky úplně prázdné.
Poslední stanoviště bylo v nové učebně informatiky, kde si prvňáčci hráli s roboty a 3D brýlemi.
Na závěr jsme všichni zavítali do 9. třídy. Tam na nás čekalo živé překvapení – křeček, který předvedl své akrobatické kousky. Prvňáčci poděkovali svým nejstarším spolužákům a předali jim vlastnoručně vyrobený dárek a sladkou odměnu. Nechybělo společné foto. I vy můžete nahlédnout:. Nadšeně vyprávějící žáky 1. třídy pozval k sobě do ředitelny také pan ředitel. A tím bylo naše seznamování se školou u konce.

https://zshorepnik.rajce.idnes.cz/Devataci_prvnakum/