Další info

Programová výuka psaní na klávesnici

Už řadu let umožňujeme našim žákům výuku psaní na počítačové klávesnici v programu ZAV. Ve škole od 4. třídy mají naši žáci možnost pracovat v tomto výborném programu, který je sám provází výukou. Pokud chtějí pokračovat i doma, bezplatných možností mají žáci hodně, stačí si stáhnout potřebný software z adresy http://www.zav.cz/zavvyuka-install.exe a přihlásit stejným loginem jako ve škole. Pokud budou chtít postupovat i základními cvičeními výuky psaní nad bezplatný rozsah úvodních 100 cvičení, pak se obraťte na školu, pomůžeme Vám s domácí licencí (cca 500 Kč).

Že je ovládání klávesnice v dnešní domě důležité, to není třeba zdůrazňovat. Přesto zde přikládám odkaz na článek s mistry světa a tvůrci tohoto programu…

Spolupracujeme s GOOGLEM
Žáci od 4. třídy mají k dispozici Googlovské účty ve tvaru: jmeno.prijmeni@zshorepnik.cz. Mohou využívat neomezený prostor pro svá data a další aplikace, které nabízí Google.

Pro vyzkoušení znalostí svých dětí můžete využít portálu České školní inspekce https://set.csicr.cz
Žáci od 4. třídy mají vytvořeny přístupové údaje prostřednictvím svých Googlovských účtů.

Pro školy

Portál Proškoly.cz poskytuje širokou nabídku on-line testů dostupných z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Využívat ho tak děti mohou vaše děti nejen ve škole, ale i doma.

Portál Proškoly.cz umožňuje dětem kdykoliv procvičovat a ověřovat základní rozumové schopnosti – logika, paměť, prostorová představivost, vnímání, koncentrace apod. Oproti klasickým školním testům nebo tištěným cvičebnicím je výhodou jejich okamžité vyhodnocení formou certifikátu, který si mohou děti uložit, vytisknout či poslat e-mailem a pochlubit se tak s dosaženým výsledkem.

Testy mohou žáci libovolně využívat nejen ve škole, ale i doma na svých počítačích. S rozšířením portálu o oblast cizích jazyků a pravopisných cvičení z českého jazyka se z portálu Proškoly.cz stává nový prostor pro každodenní přípravu do školy.

Rodičům nabízí portál unikátní variantu Testu volby povolání, ve které mohou zhodnotit své dítě z pohledu budoucího uplatnění. Výsledky rodičovského testu pak lze porovnat s výsledky dítěte a společně tak lépe zhodnotit předpoklady a očekávání vzhledem k volbě vzdělávací či profesní dráhy.

Přístupové údaje mají děti od svých třídních učitelů.