Spaní ve škole

Jelikož se prvňáčkům po deváťácích stýskalo, rozhodli jsme se, že spolu ze čtvrtka 13. října na pátek 14. října přespí ve škole. Nejprve si společně zasportovali v tělocvičně. Potom nám holky z devítky uvařily večeři (palačinky s Nutellou nebo jahodovou marmeládou) a prima večer mohl začít.  

Tentokrát jsme šli hledat poklad. Když jsme ještě ve škole scházeli do šatny, objevili jsme svítící dýňové příšerky, převlékli jsme se a vyšli po světýlkové cestě na hřiště. Cestou prvňáčci museli splnit několik úkolů. Nakonec je čekala stezka odvahy. Ve dvojicích měli dojít k fotbalové brance a najít si poklad. Nebylo to jednoduché, na hřišti svítilo několik bludiček a šustili tam hejkalové. Ale svou zlatou Fidorku s jedničkou si našel každý.  Při zpáteční cestě museli ještě splnit nelehký úkol, získat „Bobříka mlčení“. Možná tomu nebudete věřit, ale dokázali ho získat všichni.😊

   Náš večer zdaleka nekončil. Děti navzájem obkreslovaly své postavy, které si vybarvily a které jsme si v pátek vystavili na chodbě 1. stupně. Jestli chcete vidět naši galerii, přijďte se k nám do školy podívat. Jste zváni. Prvňáčci se těšili až je deváťáci za jejich obrazy pochválí.

 Poté si všichni připravili ležení v 9. třídě. Mladší si na dobrou noc poslechli pohádku, starší zhlédli film v nové učebně informatiky.

 Ráno jsme posnídali bábovky, tousty a zeleninu od maminek prvňáčků. Po vydatné snídani se ozvalo: „Kdy zase budeme spát ve škole?“

https://zshorepnik.rajce.idnes.cz/Spani_ve_skole/